You are here: خانه آموزش رایگان آموزش درب اتوماتیک و کرکره اتوماتیک آموزش نصب راه بند برقی ( آشنایی بیشتر با راه بندهای دندان اره ای )

 

جشنواره فروش پرشین آموزش


 

4 پکیج کامل شامل 20 دی وی دی، پنجاه گیگابابت با تخفیف ویژه فقط این هفته

 مهندس کاوه 09199084504

فروش ویژه پکیج های آموزش نصب دوربین مداربسته و شبکه، آموزش انتقال تصویر، آموزش نصب درب و کرکره های اتوماتیک، آموزش نصب اعلام حریق، آموزش نصب کنترل تردد

دوشنبه, 30 اردیبهشت 1392 ساعت 12:40

آموزش نصب راه بند برقی ( آشنایی بیشتر با راه بندهای دندان اره ای )

نوشته شده بوسیله ایران پلنز
به این مطلب رای دهید
(0 رای)

 آشنایی بیشتر با راه بندهای دندان اره ای

 در این مقاله قصد داریم تا از جنبه های مختلفی راه بندهای دندان اره ای را مورد بررسی قرار دهیم .

 تامین امنیت

نکته بسیار مهم آن است که این راه بندها در نقاطی نصب شوند که از فواصل به حد کافی دور بتوانند توسط رانندگان دیده شوند نصب چراغ های اخطار دهنده به همراه علائم و تابلوهای هشداری می توانند به رانندگان هشدار دهند و همچنین افراد پیاده را نیز مطلع خواهند ساخت .

 سرعت وسایل نقلیه قبل از آن که به این راه بندها برسند می بایست تا حد زیادی کاهش یابد تا از وقوع تصادفات جلوگیری به عمل آید و به علاوه به تجهیزات راه بند نیز خسارتی وارد نیاید برای این کار می توان قبل از مکان راه بندهای دندان اره ای از سرعت گیر استفاده نمود همچنین این سرعت گیرها می توانند عمر یک ره بند را نیز افزایش دهند .

 این راه بندها همواره می بایست تحت یک زاویه ۹۰ درجه نسبت به جاده نصب شوند و البته هیچ گاه در نقاط کور دید گوشه ها ، سرپیچ ها نصب نگردند  ( به خصوص بعد از یک پیچ که اتومبیل تازه دور زده است مکان بسیار نامناسبی برای نصب این راه بند می باشند )

 این راه بند می بایست بر روی یک سطح بتونی کاملا مسطح نصب شوند و تا حد امکان در سطوح سر بالا و یا سراشیبی نصب نشوند تا امکان نفوذجریانات اب به درون این راه بندها وجود نداشته باشد استفاده از آسفالت ، آجرچینی و یا خاک نمی تواند زیرسازی مناسبی برای نصب این راه بندها باشد .اگر قصد استفاده از این راه بندها را در سطحی که زیرسازی مناسبی ندارد داریم می بایست از یک لایه بتن ریزی مناسب برای آن قسمت از سطح جاده استفاده کنیم .

 به علاوه برای آن که بتوانیم عملکرد مطمئن و طولانی مدت این راه بند را تضمین نماییم می بایست به طور مرتب این راه بند را از وجود خاک َ سنگ ریزه و دیگر ضایعاتی که ممکن است در بین میله های راه بند گیر کنند پاک کنیم . سهل انگاری کردن در پاک و تمیز نمودن مرتب این راه بندها همواره مهمترین دلیل برای از کار افتادن سیستم متحرک راه بند به شمار می رود . که در نتیجه منجر به عملکرد نامناسب راه بند می شود .

این راه بندها به هیچ وجه برای استفاده در مراکزی همچون ورودی اورژانس بیمارستان ها ، مراکز اضطراری ، و یا جاده هایی که در آن ترافیک زیاد و با سرعت حرکت می کنند توصیه نمی شوند این راه بند تنها برای مراکزی همچون پارکینگ ها توصیه می شود البته در نقاطی که بتوان سرعت اتومبیل ها را تا ۵ مایل در ساعت کاهش داد هم می توان از این راه بند استفاده نمود .

  رعایت نکردن هرکدام از موارد توصیه شده در بالا می تواند منجر به وارد آمدن خسارت به اتومبیل ها و یا تجهیزات راه بندها نمود .

در تصویر زیر راه بند دندان اره ای روی سطح جاده ای فنری مشاهده می کنید .

در این جا نیز یک راه بند اره ای روی سطح جاده ای معمولی را می بینید .

پس از نصب این راه بندها بر روی سطح جاده می بایست اکان گذر اتومبیل ها را از روی آنها فراهم کنیم لذا از سیستم های زیر استفاده می کنیم در تصویر بالایی بخش های انتهایی راه بند و در تصویر پایینی بخش های میانی راه بند را می بینید .

 در تصاویر زیر انواع راه بند دندان اره ای را که درزیر سطح جاده و بر روی پایه بتنی نصب می شوند مشاهده می کنید .

 درتصویر سمت راست پایه های راه بند را که درون بتن فرو می روند می بینید و در نهایت پس ز نصب میزان پهنا و ارتفاع راه بند را اندازه می گیریم برای بتن ریزی سطح جاده می توانیم از طرح زیر استفاده کنیم .

پس از بتن ریزی جاده از طرح زیر برای نصب پایه های راه بند درون بتن استفاده می کنیم .

در مرحله بعدی راه بند را بر روی پایه های قرار گرفته درون بتن قرار می دهیم .

 بتن به کار رفته در نصب این راه بند باعث می شود تا راه بند کاملاسرجای خود محکم شده باشد و حرکتی نکند در برش عرضی این راه بند می بایست بتوانیم نصب راه بند را بدین صورت ببینیم .

 در نهایت و پس از نصب راه بند ، می توانیم تجهیزات اضافی دیگر را از جمله سرعت گیرها ، تابلوهای هشدار دهنده وچراغ های راهنمایی را در مکان نصب راه بند نصب کنیم همچنین چراغ های اخطار دهنده در هنگام باز بودن تیغه ها می بایست روشن باشد .

 باید بتوانیم حتی به صورت دستی و با استفاده از اهرم های خاص وضعیت تیغه های راه بند را به صورت مطلوب تغییر دهیم .

 اگر بخواهیم دوباره به راه بند روی سطح جاده ای اشاره کنیم می بایست گفت که این راه بندها برای نصب سریع و ساده طراحی شده اند در این جا نیز می بایست راه بند بروی یک سطح بتنی مسطح مورد نصب قرار بگیرد ابتدا می بایست طبق شکل زیر قست اصلی راه بند را که شامل تیغه ها است نصب کنیم و سپس به سراغ قسمت های جانبی برویم .

قسمت های جانبی را نیز با پیچ ها بلند به درون بتن محکم می کنیم همچنین آنها را به قسمت اصلی راه بند نیز متصل می کنیم .

 در نهایت نیز پس از نصب قسمت های دو انتها به سراغ تجهیزات جانبی می رویم تا نصب راه بند کامل گردد در این جا نیز تجهیزات جانبی شامل تابلوهای هشدار دهنده سرعت گیرها و چراغ های راهنمایی است .

در این جا نیز امکان کنترل دستی راه بند و تغییر به وضعیت مطلوب وجود دارد .

آخرین بازنگری در تاریخ پنجشنبه, 13 آذر 1393 ساعت 00:07

تماس با ما

Mobile: 0919 908 4504
Tel:۰۲۱ ۲۸۴۲ ۷۷۲۳
Te: ۰۲۱ ۲۸۴۲ ۶۳۸۳
مشاوره و فروش مهندس مهدی کاوه
Website: www.iraplans.ir

مقالات بخش آموزش های رایگان

اطلاع از قیمت محصول

برای اطلاع از قیمت محصول و سایر اطلاعات ایمیل و شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نمایید تا اطلاعات برای شما ارسال گردد

جهت استعلام قیمت پکیج ها تماس بگیرید.

و

آسان پرداخت کنید.

با

درگاه پرداخت آنلاین

 

تصاویری از نرم افزار آموزشی جدید

ورود کاربران

 

شما دوستان عزیز و گرامی برای مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر از پکیج های آموزشی پرشین میتوانید با شماره 09199084504 تماس حاصل نمایید و یا از طریق SMS برای اطلاع از نحوه خرید با ما در تماس باشید. گروه پرشین آموزش تولید کننده مجموعه نرم افزار های مولتی مدیای آموزش سیستم های امنیتی در ایران، هیچ شعبه و یا نمایندگی جهت فروش پکیج های آموزشی خود نداشته و پکیج های آموزشی پرشین تنها در این سایت با نشان و آرم پرشین آموزش عرضه خواهد شد. با تشکر و قدردانی از حمایت شما پکیج های آموزشی جدید در راه است و در سال هفتم آغاز بکار جهت استقبال شما عزیزان آموزش های  صنف سیستم های امنیتی را کاملتر از گذشته و سیستم کشان دلیوری پست جهت سهولت در خرید مشتریان مهیا خواهد شد. گـروه آمـوزشی پــرشین مهندس بـرق صنعتی مهـدی کـاوه

پخش دموی محصولات آموزشی

توجه نمایید؛ به منظور امکان استفاده دوستانی که با اینترنت کم سرعت متصل هستند، کیفیت و ظرفیت این دمو کاهش یافته است. کیفیت ویدیوهای داخل مجموعه HD می باشد.

برای دریافت دموی محصولات پرشین آموزش، فایل زیر را دانلود نمایید. ظرفیت فایل  48 مگابایت میباشد. 

دانلود فایل دموی تصویری پک های آموزشی پرشین

افراد آنلاین

ما 16 مهمان آنلاین داریم