You are here: خانه آموزش رایگان آموزش دوربین مداربسته و تحت شبکه آموزش قدم به قدم دوربین مدار بسته (بخش اول)

 

جشنواره فروش پرشین آموزش


 

4 پکیج کامل شامل 20 دی وی دی، پنجاه گیگابابت با تخفیف ویژه فقط این هفته

 مهندس کاوه 09199084504

فروش ویژه پکیج های آموزش نصب دوربین مداربسته و شبکه، آموزش انتقال تصویر، آموزش نصب درب و کرکره های اتوماتیک، آموزش نصب اعلام حریق، آموزش نصب کنترل تردد

یکشنبه, 05 خرداد 1392 ساعت 16:43

آموزش قدم به قدم دوربین مدار بسته (بخش اول)

نوشته شده بوسیله ایران پلنز
به این مطلب رای دهید
(0 رای)

ضبط کننده و فرستنده تصویر(Transmitter)

فرستنده : این بخش یکی از حساس ترین بخش های یک سیستم حفاظتی بوده و شامل قسمت های زیر است :

۱٫ دوربین

۲٫لنز

۳٫سنسور – چشم الکترونیک

از دوربین و سنسور در بخش دوربین مدار بسته و از سنسور و چشم الکترونیکی در بخش دزدگیر استفاده می شود . دوربین ، سنسور و چشم الکترونیک دارای انواع مختلفی هستند که در جای خود به طور مفصل توضیح داده خواهد شد.

آموزش دوربین مدار بسته و انتقال تصویر

دوربین

در یک تعریف ساده همانطور که می دانید دوربین وسیله ایست که از محیط مورد نظر فیلم برداری نموده و به طرف گیرنده تلویزیونی ارسال می نماید(این ارسال می تواند با سیم و بدون سیم باشد). بطور کلی دو نوع دوربین در بازار مصرف موجود است یک نوع از این دوربین ها فقط یک سیگنال تصویری که فاقد سیگنال را روی یکی از کانال های تلویزیونی که قبلاً برای اینکار تنظیم شده ارسال می دارد که سیگنال بدون هیچگونه تغییر قابل دریافت بر روی هر گیرنده است ( هر دو پیش از این به صورت سیاه و سفید بود اما امروزه به صورت تمام رنگی درآمده است).

ارزش اصل یک سیستم به این است که فرد را قادر سازد از آنچه در محیط مورد نظر می گذرد مطلع تکمیل شده و عملاً ( Audio + Video ) شود و اگر این ارسال و انتقال تصویر با سیگنال صوتی نیز درآمیزد از هر گونه آژیر کاذب جلوگیری می نماید و این امکان را بوجود آورده تا از سیگنال تلویزیونی برای تریگر کردن آژیر استفاد ه کنیم .( البته برای زمانی که ما سیستم دوربین مدار بسته را تواماً با سیستم حفاظتی مورد استفاده قرار داده باشیم).

 برای آشنایی بیشتر ابتدا از یک سیستم کوچک مدار بسته که در محیط کوچک یک خانة مسکونی بکار گرفته شده است مطلب را پی می گیریم . برای حفاظت از این مکان ، کم خرج ترین راه ، نصب دوربین در خارج از خانه (خاصه جلوی درب ورودی) است که روی یک کانال تلویزیونی خاص تنظیم شده است.

 بنابراین برای کنترل بیرون از خانه هرگاه تلویزیون را روشن و کانال تنظیمی را انتخاب کنیم حوادث بیرون درب ر ا نظاره گر خواهیم بود حال اگر فردی زنگ خانه به بصدا درآورد می توان از طریق انترکام زنگ (درب بازکن ) ارتباط صوتی نیز برقرار نمود اما امروزه با توجه به پیشرفت های تکنولوژیکی پدیده ای به نام درب بازکن تصویری (آیفون تصویری ) ظهور کرده اس که با تعبیه یک دوربین با لنز بسیار کوچک در کنار شاسی زنگ می توان از درون خانه ارتباط صوتی و تصویری برقرار نمود درون خانه علاوه بر گوشی درب بازکن یک مانیتور کوچک نیز در کنار آن تعبیه شده که با تحریک زنگ بیرون از خانه صوت و تصویر فرد روی مونیتور ظاهر می شود.

گاهی اوقات نیز می توان با مونیتور فوق محوطه جلوی درب خانه را کنترل نمود به ویژه وقتی بچه ها در حال بازی هستند و یا اتومبیل جلوی درب پاک شده است . برخی از این دوربین ها متحرک بوده و به چپ و راست قابل هدایتند و تا زاویة بیشتری برای رؤیت بوجود آید.

 برای درک بیشتر مطلب و نمونه ای از این گونه دوربین ها بصورت مثال برای کاربرد ابتدائی آن بود اما امروزه دیگر برای کنترل بیرونی کسی بدین شکل از دوربین استفاده نمی کند بلکه کنترل و حفاظت از درون محل مورد نظر اهمیت دارد اگر این محل منطقه مسکونی باشد هنگامی که افراد در خانه حضور دارند معنی ندارد و زمانی بکارگیری دوربین معنا می یاد که کسی در خانه نیست و برای این منظور از چشم های الکترونیکی PIR مقرون به صرفه تر است.(اگر منظور حفاظت تمام است) اما اگر نصب دوربین ضرورت دارد ( بویژه در حیاط خانه ) نیازی نیست که یک دوربین بصورت ۲۴ ساعت روشن و در حالت ضبط تصاویر باشد در این گونه مواقع دوربین را می توان به سیستم دزدگیر متصل نمود که هرگاه محیط( خانه، انبار ،.. )

مورد دستبرد قرار گرفت دوربین تحریک شده و آژیر را تریگر کند و یا برعکس هرگاه سیستم دزدگیر( توسط چشم های الکترونیکی یا مگنت و سنسور ) تحریک و آژیر تریگرش در دوربین بکار افتاد و ضمن فیلم گرفتن از محیط دستگاه های دیگر فعال و شروع به ضبط تصاویر نمایند . در هر صورت در این نوع سیستم ،هم سیستم دزدگیر و هم دوربین مدار بسته بصورت ترکیبی مورد استفاده قرار گرفته و توجیه اقتصادی ندارد. یک روش ساده و کارا و کم هزینه دیگر نیز وجود دارد، برای اینکار نیاز به آژیرهائی است که در مقابل نور تلویزیون حساس باشند ، اگر چه بکارگیری تلویزیون برای رؤیت تصاویر مربوطه به محیط است اما این امکان را دارد که از تغییرات تصویر ( که در حقیقت تغییرات نوری است)  برای تریگر کردن آژیر استفاده نمائیم .

آخرین بازنگری در تاریخ سه شنبه, 11 آذر 1393 ساعت 18:52

تماس با ما

Mobile: 0919 908 4504
Tel:۰۲۱ ۲۸۴۲ ۷۷۲۳
Te: ۰۲۱ ۲۸۴۲ ۶۳۸۳
مشاوره و فروش مهندس مهدی کاوه
Website: www.iraplans.ir

مقالات بخش آموزش های رایگان

اطلاع از قیمت محصول

برای اطلاع از قیمت محصول و سایر اطلاعات ایمیل و شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نمایید تا اطلاعات برای شما ارسال گردد

جهت استعلام قیمت پکیج ها تماس بگیرید.

و

آسان پرداخت کنید.

با

درگاه پرداخت آنلاین

 

تصاویری از نرم افزار آموزشی جدید

ورود کاربران

 

شما دوستان عزیز و گرامی برای مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر از پکیج های آموزشی پرشین میتوانید با شماره 09199084504 تماس حاصل نمایید و یا از طریق SMS برای اطلاع از نحوه خرید با ما در تماس باشید. گروه پرشین آموزش تولید کننده مجموعه نرم افزار های مولتی مدیای آموزش سیستم های امنیتی در ایران، هیچ شعبه و یا نمایندگی جهت فروش پکیج های آموزشی خود نداشته و پکیج های آموزشی پرشین تنها در این سایت با نشان و آرم پرشین آموزش عرضه خواهد شد. با تشکر و قدردانی از حمایت شما پکیج های آموزشی جدید در راه است و در سال هفتم آغاز بکار جهت استقبال شما عزیزان آموزش های  صنف سیستم های امنیتی را کاملتر از گذشته و سیستم کشان دلیوری پست جهت سهولت در خرید مشتریان مهیا خواهد شد. گـروه آمـوزشی پــرشین مهندس بـرق صنعتی مهـدی کـاوه

پخش دموی محصولات آموزشی

توجه نمایید؛ به منظور امکان استفاده دوستانی که با اینترنت کم سرعت متصل هستند، کیفیت و ظرفیت این دمو کاهش یافته است. کیفیت ویدیوهای داخل مجموعه HD می باشد.

برای دریافت دموی محصولات پرشین آموزش، فایل زیر را دانلود نمایید. ظرفیت فایل  48 مگابایت میباشد. 

دانلود فایل دموی تصویری پک های آموزشی پرشین

افراد آنلاین

ما 11 مهمان آنلاین داریم