You are here: خانه آموزش رایگان آموزش کامل انواع شبکه های کامپیوتری آشنایی با دستگاه Yoggie Pico Pro

 

جشنواره فروش پرشین آموزش


 

4 پکیج کامل شامل 20 دی وی دی، پنجاه گیگابابت با تخفیف ویژه فقط این هفته

 مهندس کاوه 09199084504

فروش ویژه پکیج های آموزش نصب دوربین مداربسته و شبکه، آموزش انتقال تصویر، آموزش نصب درب و کرکره های اتوماتیک، آموزش نصب اعلام حریق، آموزش نصب کنترل تردد

سه شنبه, 07 خرداد 1392 ساعت 12:29

آشنایی با دستگاه Yoggie Pico Pro

نوشته شده بوسیله ایران پلنز
به این مطلب رای دهید
(0 رای)

Yoggie Pico Pro  چیست ؟

یک کامپیوتر مینیاتوری ۵۰۰ مگاهرتزی در اندازه های نزدیک به یک بسته آدامس را در نظر بگیرید که با محیط Runtime‏ بر روی یک کامپیوتر متصل به یک شبکه ، ادغام می شود . این مینی کامپیوتر وظایف پردازش شبکه را به سخت افزار خود منتقل کرده و CPU‏ اصلی را برای تمرکز بر سایر وظایف محاسباتی عمومی ، آزاد می گذارد .
این سیستم در عین حال پوشش مستقیم را برای کامپیوتر میزبان خود فراهم نموده ، قابلیت های تشخیص نفوذ و فایروال را به همراه اسکن Spam‏ و Spyware‏ را تحویل داده و یک کرنل Linux 2.6‏ را اجرا می کند .

تصور کنید چنین ابزاری آنقدر اندیشمندانه طراحی شده باشد که حتی از تبدیل شدن خود به یک مسیر آلودگی جلو گیری نماید ، اینترفیس های شبکه را در صورت گم شدن و یا قطع ارتباط از کار بیندازد و بتواند از طریق یک سرور مدیریت مرکزی یا از طریق یک سرور مدیریت تحت نظر فروشنده آن ، کنترل گردد . در عین حال ، این ابزار به هیچ فیش شبکه ای متصل نمی شود ، بلکه تنها به یک درگاه USB 2.0‏ واحد نیاز دارد .
Yoggie Pico Pro از شرکت Yoggie Security Systems‏ تمام چیزی است ‏که درباره آن توضیح دادیم . در واقع ، Pico Pro‏ یک ابزار امنیتی Plug-and-Play‏ همه مظوره به حساب می آید که برای محافظت از کامپیوترهای شخصی یا PC های نت بوک در برابر هر چیزی که اینترنت ( یا اینترانت ) میتواند در مسیر آنها قرار دهد ، طراحی شده است . Pico Pro‏ بر اساس چیپ ست ۵۲۰ مگاهرتزی Intel Xscale PXA270 ساخته شده است که در ابزارهای فشرده دیگری نظیر تلفن های هوشمند ، واحد های GPS‏ و حتی PDA های Dell Axim نیز بکار گرفته می شود . این CPU‏ کوچک ، یک رده بندی قدرت معادل با یک کامپیوتر Pentium‏ در دهه ۱۹۹۰ میلادی را فراهم می کند که برای اکثر وظایف آنالیز ترافیک و مسیر یابی شبکه ، بیش از حد کافی است . از سوی دیگر ، Yoggie Pico Pro با ۱۲۸ مگابایت on-Board SDRAM‏ تقریبا به همان اندازه یک کامپیوتر P3‏ در دهه ۹۰ میلادی ، حافظه دارد .
Yoggie Pico Pro‏ در مجموع می تواند بعنوان یک فایروال به فیلر گذاری ترافیک شبکه پرداخته ، محافظت IDS‏ را در مقابل اشکال مختلف حملات از راه دور فراهم نموده ، محموله های virus/spyware/spam‏ را بصورت بلادرنگ خنثی کرده وموتورهای اسکن مبتنی بر امضاء و رفتار ( که بصورت ساعتی به روز رسانی می شوند ) را برای محافظت جدی پیاده سازی نماید . بطور کلی ، Pico‏ سیزده نرم افزار کاربردی امنیتی را ارائه می کند که بر روی Linux 2.6‏ اجرا می شوند .
برای جلوگیری از تبدیل شدن این ابزار به یک مسیر برای آلودگی های متولد شده در شبکه ، Yoggie Pico از یک فرآیند بارگذاری دو مرحله ای استفاده می کند که سیستم عامل اصلی مهر و موم شده توسط کارخانه را از همتای عملیاتی Real-Time‏ آن تفکیک می نماید . Image‏ اصلی ( Flash A‏ ) به حافظه فرار کاری ( Flash B‏ ) بارگذاری شده و سپس غیرفعال می گردد . Flash A‏ به هر مقصود و هدفی برای Flash B‏ غیرقابل دسترسی خواهد بود و در عین حال ، Flash B‏ نیز تنها تا زمانی بعنوان یک ابزار امنیتی فعالیت می نماید که تغذیه برق مورد نیاز خود را دریافت می کند . هنگامیکه تغذیه برق قطع شود ، Flash B‏ ( به همراه هر گونه تغییر، دستکاری بدخواهانه و یا سایر داده های ناخواسته در آن ) پاکسازی می گردد و ارتباط شبکه دچار یک توقف مرگبار خواهد شد. Pico‏ در عین حال یک ناحیه Flash‏ ثانویه و قابل نوشتن برای دریافت ارتقاء ها و اطلاعات فرآیند بصورت بلادرنگ را در بر می گیرد .
امکان غیر فعال نمودن این رفتار با استفاده از یک کلمه عبور سرپرستی وجود دارد و خود واحد از راه دور توسط یک سرور مدیریت تحت نظارت و کنترل قرار می گیرد ( یک تفا وت میان مدل ارزانتر Pico‏ و مدل Pico Pro‏ که در این مقاله به بررسی آن پرداخته ایم ، این است که Pico‏ تنها با سرورهای مدیریت خود Yoggie‏ کار می کند ، در حالیکه Pico Pro‏ می تواند برای کار با سرورهای مدیریت خصوصی یک سازمان نیز پیکر بندی شود ) .

ظاهر Pico Pro‏ برای چنین ابزار شبکه قدرتمندی بسیار کوچک به نظر می رسد . در واقع این محصول بزرگتر از یک بسته آدامس نیست . با وجود آنکه ظاهر یک ابزار همیشه اهمیت ندارد . اما این محصول از یک آرایش رنگ سیاه و نقره ای بسیار جذاب برخوردار بوده و با LED و شاخص های وضعیت آبی رنگی تزئین شده است . از آنجائیکه Yoggie Pico Pro‏ فاقد هر گونه آداپتور برق خارجی است ، داده ها و تغذیه برق مورد نیاز خود را از درگاه USB 2.0‏ دریافت می کند . این ویژگی بوضوح یک برتری برای سکوهای کامپیوتری موبایل و همچنین یک آسودگی برای کامپیوترهای دسک تاپ به حساب می آید .

مولفه های امنیتی Yoggie Pico Pro

یک اصل زیربنائی در امنیت ، عملکرد و طراحی Yoggie Pico Pro‏ را معرفی می کند : تفکیک فیزیکی ، کامپیوترشما را از اینترنت جدا نموده و در نتیجه هر تهدید امنیتی ورودی را حذف می کند . نرم افزار درایور ، پشته شبکه TCP/IP‏ متداول ویندوز را به واحد Pico Pro‏ برمی گرداند که در آنجا مضمون آن پیش از ارسال به لایه های بالاتر پروتکل شبکه ، اسکن می گردد . این شیوه ، یک ابزار امنیتی شفاف و نامرئی را با یک محیط فیلترگذاری تقریبا شبیه به NAT‏ در بین شبکه و PC‏ شما بوجود می آورد .
نرم افزارهای کاربردی امنیتی همراه Yoggie Pico Pro‏ عبارتند از :
————————————————————————-
فایروال مجتمع
Snort Intrusion Detection System
Snort IntruSIOn Prevention System
Sourcefire VRT certified Snort rules
Kaspersky anti-virus
Kaspersky anti-spyware
MailShell anti-spam
MailShell anti-phishing
Web proxy
Mail (SMTP/POP3) proxy
SurfControl Web content filtering
Parental Content Control
( Adaptive Security Policy ( TM
( Multi-Layer Security Agent ( TM
کلاینت VPN
سرور VPN‏ ( فقط مدل Pro‏ )
( Layer-8 Security Ellgille ( TM
————————————————————————-

چنین سطحی از قابلیت ها معمولا با یک مانع جدی درزمینه راه اندازی و پیکربندی برای تبدیل شدن به یک ابزار کارآمد همراه است ، اما Pico Pro‏ یک فرآیند راه اندازی فوق العاده ساده را در اختیار شما قرار می دهد . کافی است این ابزار را به یک درگاه USB 2.0‏ متصل نموده و درایور آن را نصب کنید تا برای ضد عفونی کردن ترافیک در سمت شما آماده شود . آیا از Pop-up های آزاردهنده ای که درباره قدیمی بودن یا ارتقاء تعاریف ، امضاها و یا نرم افزارها هشدار می دهند به ستوه آمده اید ؟ در اینجا هیچ نگرانی راجع به آنها نخواهید داشت زیرا Pro Pico‏ در سکوت کامل خود را بطور ساعتی به روز رسانی می کند .

گذشته از مؤلفه های Kaspersky ، MailSheii و VPN ، سایرنرم افزارها توسط خودمهندسین نرم افزاری Yoggie‏ توسعه یافته اند ( غالبا با سفارشی سازی بسته های Source Open‏ برای وظایف مختلف این ابزار که بطور آماده برای لینوکس قابل دسترسی هستند ) .
اندازه و شکل در این طراحی کاملأ قابل توجه هستند زیرا Pico Pro‏ از یک سطح مقطع نسبتا عریض برخوردار است که می تواند برای ابزارهای USB‏ مجاور خود مزاحمت ایجاد نموده و یا حتی آنها را جابجا کند . علیرغم این مشکل احتمالی که به آسانی با استفاده از یک کابل ۳‏ دلاری توسعه دهنده USB‏ برطرف خواهد شد ، Yoggie Pico Pro‏ توانسته مجموعه شگفت انگیزی ازعملکردها و قابلیت ها را در محفظه کوچک خود ترکیب نماید .

جمع بندی و توصیه ها

ابزار امنیتی Yoggie Pico Pro‏ به شبکه های Enterprise‏ سرویس می دهد ، در حالیکه Yoggie Pico Personal‏ برای بازار مصرف کنندگان عام مناسب است . قیمت خرده فروشی Pico Pro‏ معادل ۲۰۰ دلار است ، در حالیکه قیمت خرده فروشی نسخه عادی آن به ۱۳۹ دلار می رسد . تفاوت های میان این دو محصول اساسا به وجود یا فقدان ویژگی های Enterprise‏ مربوط می شوند : Pico Pro‏ پشتیبانی از VPN‏ را فراهم کرده و به سازمان ها اجازه می دهند تا سرورهای مدیریت خود را میزبانی نمایند . از سوی دیگر ، نسخه عادی از هیچ یک ازاین موارد پشتیبانی نمی کند . در عین حال ، هر دو نسخه این محصول با یک حق اشتراک تجدید شونده سالیانه به مبلغ ۳۰ دلار برای ارتقاء های محصول و دسترسی به بخش پشتیبانی و سرویس Yoggie‏ همراه هستند .
با وجود آنکه Pico‏ می تواند شدیدا برای کاربران مو بایل جذاب باشد ، اما باید موارای را در رابطه با قرار دادن تمام تخم مرغ های امنیتی خود در یک سبد واحد در نظر داشته باشید . بعنوان یک محصول امنیتی تک منبعی ، Pico‏ یک کاندیدای قدرتمند برای کامپیوترهای نت بوک شرکتی است که در اختیار کاربران موبایل قرار گرفته اند ، حتی با وجود آنکه برای عملکرد تمام وقت خود به دریافت تغذیه برق از درگاه USB‏ ( و در نتیجه ، باتری نت بوک شما ) نیاز دارد . همانند هر محصول دیگری ، شما باید هزینه ها و مزایای Pico‏ را به دقت بررسی کرده و خودتان در مورد آن به جمع بندی برسید ، اما هیچ تردیدی نیست که Yoggie Pico pro‏ یک محصول تک منبعی جذاب را برای تمام نیازهای امروزی در حوزه امنیت اطلاعات فراهم نموده و شامل یک معماری امنیتی استوار است که با ارتقاء های مرتب و تسهیلات نگهداری خودکارسازی شده آن کامل می شوند .
ما در عین حال به این دلیل به Pico‏ علاقه پیدا کردیم که به نظر نمی رسد استفاده از آن با تأثیر منفی بر دسترسی به اینترنت یا پاسخدهی سیستم همراه باشد . حتی با وجود آنکه یک افزایش چند ده تا چند صد میلی ثانیه ای را در ارقام تأخیرها اندازه گیری کردیم ، اما این ارقام در مقایسه با بهبود ۱۰ تا ۲۰ درصدی سرعت بارگذاری که سیستم ها در هنگام استفاده از Pico‏ به آن دست می یابند ، قابل اغماض است .

آخرین بازنگری در تاریخ پنجشنبه, 13 آذر 1393 ساعت 01:13
ایران پلنز

ایران پلنز

E-mail: آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسکریپت دارید

تماس با ما

Mobile: 0919 908 4504
Tel:۰۲۱ ۲۸۴۲ ۷۷۲۳
Te: ۰۲۱ ۲۸۴۲ ۶۳۸۳
مشاوره و فروش مهندس مهدی کاوه
Website: www.iraplans.ir

مقالات بخش آموزش های رایگان

اطلاع از قیمت محصول

برای اطلاع از قیمت محصول و سایر اطلاعات ایمیل و شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نمایید تا اطلاعات برای شما ارسال گردد

جهت استعلام قیمت پکیج ها تماس بگیرید.

و

آسان پرداخت کنید.

با

درگاه پرداخت آنلاین

 

تصاویری از نرم افزار آموزشی جدید

ورود کاربران

 

شما دوستان عزیز و گرامی برای مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر از پکیج های آموزشی پرشین میتوانید با شماره 09199084504 تماس حاصل نمایید و یا از طریق SMS برای اطلاع از نحوه خرید با ما در تماس باشید. گروه پرشین آموزش تولید کننده مجموعه نرم افزار های مولتی مدیای آموزش سیستم های امنیتی در ایران، هیچ شعبه و یا نمایندگی جهت فروش پکیج های آموزشی خود نداشته و پکیج های آموزشی پرشین تنها در این سایت با نشان و آرم پرشین آموزش عرضه خواهد شد. با تشکر و قدردانی از حمایت شما پکیج های آموزشی جدید در راه است و در سال هفتم آغاز بکار جهت استقبال شما عزیزان آموزش های  صنف سیستم های امنیتی را کاملتر از گذشته و سیستم کشان دلیوری پست جهت سهولت در خرید مشتریان مهیا خواهد شد. گـروه آمـوزشی پــرشین مهندس بـرق صنعتی مهـدی کـاوه

پخش دموی محصولات آموزشی

توجه نمایید؛ به منظور امکان استفاده دوستانی که با اینترنت کم سرعت متصل هستند، کیفیت و ظرفیت این دمو کاهش یافته است. کیفیت ویدیوهای داخل مجموعه HD می باشد.

برای دریافت دموی محصولات پرشین آموزش، فایل زیر را دانلود نمایید. ظرفیت فایل  48 مگابایت میباشد. 

دانلود فایل دموی تصویری پک های آموزشی پرشین

افراد آنلاین

ما 16 مهمان آنلاین داریم