You are here: خانه آموزش رایگان آموزش کامل انواع شبکه های کامپیوتری آموزش راه اندازی شبکه وایرلس در ویندوز ۷

 

جشنواره فروش پرشین آموزش


 

4 پکیج کامل شامل 20 دی وی دی، پنجاه گیگابابت با تخفیف ویژه فقط این هفته

 مهندس کاوه 09199084504

فروش ویژه پکیج های آموزش نصب دوربین مداربسته و شبکه، آموزش انتقال تصویر، آموزش نصب درب و کرکره های اتوماتیک، آموزش نصب اعلام حریق، آموزش نصب کنترل تردد

پنجشنبه, 19 اردیبهشت 1392 ساعت 18:28

آموزش راه اندازی شبکه وایرلس در ویندوز ۷

نوشته شده بوسیله ایران پلنز
به این مطلب رای دهید
(0 رای)

 

 

آموزش راه اندازی شبکه

با این فرض که جهت شبکه بندی بی سیم از روتر و حداقل دو کامپیوتر آماده تحت ویندوز ۷ برخوردار هستید فرآیند را آغاز می کنیم. چنانچه درصدید از طریق روتر یک شبکه بی سیم بسازید به گام ۶ بروید. در فرآیند نصب و پیکربندی اولیه هنگامی که شبکه بی سیم یا wifi خود را تنظیم می کنید روش موثر آن است که تنها یک کامپیوتر را از طریق کابل شبکه به روتر متصل نمائید.

پنجره مرورگر را باز نموده و به منظور دستیابی به روتر آدرس آن را در نوار آدرس یا نوار موقعیت تایپ کنید. پنجره مرورگر را باز نموده و به منظور دستیابی به روتر آدرس آن را در نوارآدرس یا نوار موقعیت تایپ کنید. این آدرس از چهار عدد که با نقطه از یکدیگر جدا شده اند تشکیل می شوند مثلاً ۱۹۲٫۱۶۸٫۲٫۱ .

البته جزئیات بیشتر در دفترچه راهنمای دستگاه روتر ذکر گردیده است. هنگامی که صفحه پیکربندی کامپیوتر در پنجره مرورگر وب ظاهر گشت بر روی قسمتی که مرتبط با شبکه بندی بی سیم است کلیک نموده و مطمئن شوید که قابلیت های بی سیم در حالت فعال قرار داشته باشند.
اکنون بایستی به شبکه بی سیم خود نامی را که به آن SSID گفته می شود اختصاص دهید. سپس پیش از آنکه کلمه عبور را اختصاص داده و تنظیمات را ذخیره نمائید بایستی نوع وضعیت امنیتی را مشخص سازید. (توصیه می شود در صورت وجود نوع WPA یا WPA2 را برگزینید).

امروزه اکثر روترهای پیشرفته قابلیت پیکربندی محافظ wifi (WPS) که موجب تسهیل در فرآیند نصب یک شبکه بی سیم می گردد را پشتیبانی می کنند. بنابراین در صفحه پیکربندی روتر به قسمتی که مختص قابلیت WPS است وارد شده و آن را فعال نمائید. پین کد WPS مربوط به روتر را یافته و آن را در جایی یادداشت کنید. برخی از دستگاه های روتر حتی روش ساده تری را برای بکارگیری از مُد WPS در اختیار کاربران قرار می دهند. در این روترها کافی است دکمه های WPS تعبیه شده بر روی روتر و آداپتورهای شبکه بی سیم را فشار دهید.
(قطعا اطلاعات لازم در دفترچه راهنمای روتر درج گردیده است) وارد کنترل پنل شده ، ابتدا بر روی لینک Network and Internet و سپس Network and Sharing Center کلیک نمائید.
حال بر روی گزینه Setup a new Connection or Network و به دنبال آن Setup a new network کلیک کرده و روتر خود را از لیست مربوط انتخاب و بر روی Next کلیک نمائید. از اعلان های ظاهر شده پیروی نموده و در صورت درخواست پین کد WPS را وارد نمائید. دستگاه های لپ تاپ و کامپیوترهایی که کارت شبکه آن ها فاقد قابلیت پشتیبانی از WPS می باشد به طور خودکار شبکه های بی سیم موجود را شناسایی می کنند. در این حالت درج یک کلمه عبور برای برقراری اتصال ضروری به نظر می رسد.

اکنون شبکه بی سیم بایستی در دسترس تمام کامپیوترهایی که کارت شبکه بی سیم آن ها نصب گردیده قرار گرفته باشد. کامپیوتری که سیستم عامل ویندوز ۷ در ان اجرا می شود را روشن کنید. در این حالت آیکون مربوط به شبکه بی سیم در منطقه اطلاع نوار وظیفه تغییر شکل داده است.
وجود ۵ خط خاکستری و یک نقطه نارنجی در آیکن حاکی از آن است که کامپیوتر شبکه بی سیم را شناسایی کرده است. با کلیک بر روی آیکن لیستی شامل شبکه های در دسترس نمایش داده می شود. حال جهت برقراری ارتباط بر روی Connect کلیک کنید. در صورتی که می خواهید در دفعات بعدی بدون اجرای این مرحله مستقیماً به شبکه متصل شوید کافی است کادر Connect Automatically را تیک بزنید.

در صورت تمایل می توانید تنظیمات شبکه بی سیم یک کامپیوتر متصل به شبکه را از طریق یک کلید USB به کامپیوتر دیگر کپی نمائید. برای این کار کافی است مجدداً وارد بخش Network and Sharing Center شده در سمت چپ صفحه بر روی لینک Manage Wireless Networks کلیک کنید.
در لیست ظاهر شده ابتدا بر روی گزینه شبکه بی سیم دوبار کلیک کرده سپس لینک Copy this network profile to a USB flash drive را کلیک نمائید. جهت کپی فایل های ضروری ابتدا درایو فلش USB خود را وارد سیستم مبداء و سپس جهت اعمال پیکربندی خودکار تنظیمات شبکه آن را داخل کامپیوتر مقصد قرار دهید.

یکی از اقدامات امنیتی که بسیاری از روترها میسر می سازند امکان مخفی سازی شبکه بی سیم از دید همگان است. گرچه این عمل یکسری مزایای امنیتی را به دنبال خواهد داشت اما در صورت لزوم نمی توان بلافاصله از نحوه برقراری ارتباط آگاه شد. در هر صورت در صفحه Network and Sharing Center بایستی بر روی لینک Setup new Connection or Network کلیک نمائید ، سپس گزینه ای تحت عنوان Manually Connect to a Wireless network را برگزیده بر روی Next کلیک کنید. اکنون نام شبکه را در محل مربوطه وارد کرده و از طریق منوی کشویی نوع امنیتی را برگزینید. کلید امنیتی را تایپ و پس از زدن تیک کنار گزینه Connect even if the network is not broadcasting بر روی ok کلیک کنید.

یکی دیگر از گزینه های ممکن ایجاد یک شبکه موقت بین دو کامپیوتر است. این اقدام در حالی که کماکان امکان به اشتراک گذاری فایل ها را حفظ می کند نیاز به روتر را از بین می برد. در یکی از کامپیوترها صفحه Network Sharing Center را باز کرده گزینه Setup a New Connection or Network راانتخاب و به طور پیاپی دوبار بر روی Next کلیک نمائید. نام شبکه را وارد کرده تنظیمات امنیتی را پیکربندی نموده و بر روی Next کلیک کنید. در این حالت ارتباط اینترنتی در صورت وجود ، با سایر کاربران شبکه ویژه که قادرند توسط فرآیند مشابه به شبکه های بی سیم دیگر متصل گردند به اشتراک گذاشته می شود.

حال که شبکه برقرار بوده و کامپیوترها به صورت بی سیم و یا توسط کابل به آن متصل هستند می توانید با ایجاد یک HomeGroup ویندوز ۷ ، اشتراک گذاری فایل ها و منابع را تسهیل نمائید. بدین منظور بر روی دکمه استارت کلیک کرده عبارت “HomeGroup” را تایپ نمائید. بر روی درایه ظاهر شده HomeGroup کلیک کنید.
اکنون بر روی دکمه Create a HomeGroup کلیک نموده و کادر کناری هر کدام از انواع فایل ها و منابع که می خواهید از طریق HomeGroup اشتراک گذاشته شوند را تیک بزنید. در نهایت بر روی Next کلیک کنید. کلمه عبوری بر روی صفحه نمایان می گردد. آن را یادداشت کرده و با زدن Finish فرآیند را به اتمام برسانید.

پس از ایجاد HomeGroup بایستی سایر کامپیوترهای شبکه را جهت اتصال به HomeGroup پیکربندی کنیم تا در این صورت بتوانند به فایل های اشتراکی دسترسی داشته باشند. البته به احتمال فراوان کامپیوترهای تحت ویندوز ۷ به طور خودکار حضور HomeGroup را شناسایی نموده و آن به متصل می گردند.
در غیر این صورت بایستی مشابه با مرحله پیشین وارد صفحه HomeGroup Control Panel شده بر روی لینک Join Now کلیک کرده کلمه عبور تولید شده بر روی دیگر کامپیوترهای تحت ویندوز ۷ را وارد نمائید.
در صورتیکه به این کله عبور دسترسی نداشته و یا آن را گم کرده اید می توانید از طریق مراجعه به اولین کامپیوتر مجدداً آن را احیاء کنید. برای اینکار در پنجره Windows Explorer بر روی آیکون HomeGroup کلیک راست کرده گزینه View the HomeGroup Password را انتخاب نمائید.

به طور پیش فرض هر کامپیوتری که به HomeGroup متصل باشد می تواند به پوشه های شخصی و عمومی واقع در کتابخانه HomeGroup های اعضاء دیگر شبکه دسترسی داشته باشد. دسترسی به فایل های
پوشه عمومی به صورت خواندن / نوشتن است در حالی که نوع دستیابی به فایل های پوشه اختصاصی به صورت فقط خواندنی است یعنی فایل های پوشه شخصی را فقط می توان مشاهده نمود در حالی که علاوه بر مشاهده امکان ویرایش پوشه عمومی نیز وجود دارد. از منوی استارت وارد Computer شده و درایه HomeGroup را جهت نمایش لیست اعضاء بسط دهید.

در حین ایجاد یا اتصال به HomeGroup می توانید آنچه راکه قصد به اشتراک گذاری با کامپیوترهای دیگر دارید مشخص سازید. البته امکان اعمال تغییر این تنظیمات در هر زمان دلخواه وجود دارد. از منوی استارت وارد Computer شده در قاب سمت چپ بر روی درایه HomeGroup کلیک راست کرده ، گزینه Change the HomeGroup Settings را برگزینید. کادر کنار هر کدام از کتابخانه های مورد نظر را که بایستی به اشتراک گذاشته شوند تیک بزنید.

به جز اشتراک گذاری از طریق کتابخانه ها در ویندوز ۷ روش های گوناگون دیگری نیز برای اشتراک گذاری فایل ها و پوشه ها وجود دارد. یکی از این روش ها افزودن پوشه به یکی از کتابخانه های موجود است. پوشه های جداگانه ای که عضو یک کتابخانه نیستند را می توان با highlight کردن آن در صفحه Windows Explorer و کلیک بر روی فرمان Share with در نوار ابزار به اشتراک گذاشت. اکنون بسته به سطح دستیابی که برای دیگران اعمال کرده اید، یکی از گزینه های HomeGroup(Read) و یا HomeGroup(Read/Write) را انتخاب نمائید.

می توانید در حین اشتراک گذاری پوشه ها و کتابخانه ها سطوح دستیابی متفاوتی را به کاربران مختلف اختصاص دهید. در نوار ابزار Windows Explorer بر روی فرمان Share With کلیک کرده سپس از منوی باز شد گزینه “Specific People” را انتخاب نمائید. بر روی منوی کشویی کلیک کرده و پیش از کلیک بر روی Add از لیست موجود یکی از کاربران و یا گزینه HomeGroup را برگزینید. در صورت نیاز می تواند این مراحل را برای هر تعداد کاربر دیگر تکرار کنید. حال به ستون Permission Level رفته برای هر کاربر سطح دستیابی مورد نظر خود را انتخاب نمائید و در نهایت بر روی دکمه Share کلیک کنید.

ویندوز ۷ توسط قابلیت HomeGroup عمل اشتراک گذاری پرینتر را بسیار تسهیل نموده است. همانطور که گفته شد در حین ایجاد و اتصال به یک HomeGroup می توانید آنچه را که می خواهید با دیگران سهیم شوید سفارشی نمائید. روش به اشتراک گذاری چاپگر نیز دقیقاً مشابه با فرآیند اشتراک گذاری پوشه ها و کتابخانه هاست. (در گام ۱۰ جزئیات این کار ذکر شده است). پرینتر مشترک به طور خودکار در پنجره Devices & Printers کنترل پنل ظاهر می شود. به محض اولین استفاده از چاپگر درایورهای مورد نیاز آن نیز به طور خودکار نصب می گردند.

همانطور که مشاهده فرمودید ویندوز ۷ روش های کارآمد و ساده ای را جهت اتصال کامپیوترها و به اشتراک گذاری فایل ها ارائه کرده است. اما به هر روی کماکان اعمال مراحل فوق می تواند با اشکالاتی توام گردد. خوشبختانه ویندوز ۷ از یک برنامه رفع عیب برخوردار است که کاربران را در تغییر هر گونه خطای احتمالی در حین ایجاد HomeGroup یاری می رساند. وارد صفحه HomeGroup Control Panel شده در پائین پنجره بر روی لینک Start the HomeGroup Troubleshooter کلیک کنید. با کلیک بر روی Next ویندوز ۷ به دنبال شناسایی و تعمیر اتوماتیک خطاهای احتمالی می پردازد. برنامه عیب یاب احتمالاً به منظور دستیابی به نتیجه بهتر پیش از تعمیر خطاها سوالاتی را از کاربر نموده و توصیه های لازم را فراهم می آورد.

آموزش راه اندازی عملی و سخت افزاری شبکه های Wireless

برای شروع از شبکه های بدون router که خیلی ساده هستند شروع میکنم

برای شروع باید با مفهوم ad hoc آشنا یشین

یک شبکه ادهاک، اتصالی است که تنها به مدت یک جلسه برقرار می شود و نیاز به ایستگاه پایه ندارد. در عوض، هر دستگاه متصل به شبکه، دیگر دستگاه های واقع در یک محدوده خاص را پیدا می کند و این دستگاه ها یک شبکه بین خود ایجاد می کنند. از سوی دیگر دستگاه ها با ارسال پیام، گره های هدف را در خارج از محدوده تعریف شده جستجو می کنند. امکان برقراری ارتباط بین چندین گره مختلف وجود دارد. به این ترتیب، شبکه های ادهاک گوناگون به یکدیگر متصل می شوند. سپس پروتکل های مسیریابی، اتصالات پایداری را بین این گره ها ایجاد می کنند، حتی اگر گره ها متحرک باشند.

برای شبکه کردن دو و یا چند سیستم به صورت وایرلس به صورت زیر عمل کنین

۱ . مطمئن بشین که سیستم شما قابلیت wi-fi داره یا نه
اکثر لپ تاپ ها این چیپ رو به صورت پیش فرض دارن ولی برای کامپیوتر معمولی (desktop) باید از بازار تهیه کنین و روی سیستم نصب کینید

مدل های مختلف اینترنال و اکسترنال وجود داره

آموزش پیاده سازی شبکه

در ویندوز ایکس پی به صورت زیر عمل کنین

۲ . بر روی منوی start کلیک کنین و control panel را انتخاب کنین

۳ . در control panel یر روی Network and Internet Connections کلیک کنید

۴ . سپس بر روی Network Connections کلیک کنید

۵ . بر روی کانکشن وایرلس کلیک سمت راست کرده و Properties را انتخاب کنین

۶ . در این پنجره بر روی Wireless Networks کلیک کنین

۷ . در این Tab در قسمت Preferred networks بر روی Add کلیک کنین

۸ . در پنجره Wireless network properties و در تب Association نام شبکه Ad hoc خود را در بخش Network Name (SSID) وارد کنید به عنوان مثال وارد کنید beginneradhoc

9 . تیک موجود در The key is provided for me automatically را بر دارید و his is a computer-to-computer (ad hoc) network را تیک بزنید

۱۰ . یک پسورد ۱۳ رقمی در قسمت Network key و Confirm network key وارد کنید

۱۱ . برای ذخیره تغییرات در Tab بعدی بر روی OK کلیک کنید

تا اینجا شبکه شما راه اندازی شد از این به بعد میخواهیم کامپیوتر های دیگر را به این شبکه اضافه کنیم

۱۲ . ویندوز ایکس پی به صورت اتوماتیک شبکه های وایرلس را شناسایی می کند و به شما پیغام میدهد

۱۳ . بر روی ایکون Wireless Network راست کلیک کرده و گزینه آخر View Available Wireless Networks را انتخاب می کنیم

۱۴ . پنجره Wireless Network Connection ظاهر می شود در این پنجره باید شبکه حود را بر اساس SSID که در مرحله
هشت ۸ انتخاب کردید ببینید آن را انتخاب کرده و Connect را بزنید

۱۵ . در پنجره بعدی Network key و Confirm network key را وارد کنید

آموزش راه اندازی شبکه وایرلس P2P

شبکه وایرلس Peer 2 Peer یا اصطلاحا ad-hoc برای اتصال دو سیستم دارای قابلیت وایرلس به یکدیگر ، بدون نیاز به هیچ وسیله دیگری است.یعنی شما می توانید به راحتی اگر دو لپ تاپ مدل جدید دارید ، به همدیگه شبکه کنید و از اطلاعات همدیگه استفاده کنید.
فقط قبلش این توضیح راباید دانست که ما کلا برای اتصال کامپیوتر یا هر وسیله دیگه ای به صورت وایرلس به همدیگر از دو روش استفاده میکنیم:

۱-Infrastructure

که در این روش حتما باید یک Access Point داشته باشیم.

۲-Ad-hoc

که بدون به Access Point و تجهیزات دیگه ( تنها با کارت شبکه وایرلس ) سیستم هامون رو به هم متصل میکنیم.

پیکربندی کامپیوتر میزبان :

ابتدا باید کامپیوتر میزبان ( همان کامپیوتری که به اینترنت وصل می‌باشد ) را پیکربندی کرد.

توضیحات اضافی: اگر اتصال اینترنت را با استفاده از یک روتر به اشتراک بگذارید، هر کامپیوتری که به روتر متصل باشد، می‌تواند به عنوان میزبان پیکربندی شود. همانگونه که اشاره شد، نمی‌توانید این کامپیوتر را خاموش کنید چرا که تمام کامپیوترهای دیگر قادر به دسترسی به اینترنت نخواهند بود.

حالا مراحل زیر را گام به گام دنبال کنید:
۱ ـ ابتدا گزینه Network Connections را از کنترل پانل باز کنید. سپس روی گزینه Wireless Network Connection کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید.  به شکل۱ دقت نمایید.

 ۲ ـ در پنجره باز شده به برگه Wireless Networks رفته ( به شکل ۲ دقت کنید ) و مطمئن شوید که هیچ شبکه بی‌سیمی از قبل در لیست Preferred Network وجود نداشته باشد، اگر وجود داشت، آن را انتخاب کرده و سپس توسط دکمه Remove آن را حذف کنید.

آموزش شبکه ویندوز هفت 7

۳ ـ سپس مطابق با شکل ۳ روی دکمه Advanced کلیک کرده و گزینه Computer to Computer (ad hoc) Network only را انتخاب کنید و دکمه Close را بزنید

 ۴ ـ حالا از پنجره  Wireless Network Connection Propertiesدکمه Add را انتخاب کنید. ( به شکل ۴ دقت کنید. ) با این کار شبکه بی‌سیم را پیکربندی می‌کنیم. شما باید موارد زیر را تعیین کنید

آموزش راه اندازی شبکه ویندوز

 

نام شبکه ( Network Name SSID )

این بخش نام شبکه بی‌سیم شما را مشخص می‌کند و کامپیوترها با این نام به دنبال شبکه بی‌سیم می‌گردند

 اعتبار سنجی شبکه   ( Network Authentication )

آیا اعتبار کامپیوترهای شبکه هنگام برقراری ارتباط بررسی بشود یا نه؟ برای شبکه‌های ad hoc مقدار آن را Open انتخاب کنید.
l رمز گذاری داده‌ها ( Data Encryption ) :

نوع سیستم رمز گذاری داده‌ها را WEP انتخاب کنید.
کادر ” The Key is Provided for me automatically” را از حالت انتخاب خارج کنید.

پیکربندی کلید شبکه ( Network Key ) :

کلید شبکه، یک اسم رمز می‌باشد که برای رمز گذاری داده‌های انتقالی در شبکه استفاده می‌شود. این رمز گذاری مانع از دسترسی همسایگان به امواج شبکه بی‌سیم شما شده و از دیدن و درنتیجه حذف کردن فایل‌های شما توسط آنها جلوگیری می‌کند، حتی اگر سرویس اشتراک فایلها در شبکه شما فعال باشد. البته لازم بذکر است که آنها امواج شبکه شما را توسط کارت‌های شبکه بی‌سیم خودشان دریافت می‌کنند، ولی بدلیل نداشتن کلید شبکه، قادر به ورود به شبکه شما نیستند. این کلید هر ترکیبی از حروف و اعداد می‌تواند باشد.

بعد از زدن دکمه OK، نام شبکه شما در بخش Preferred Network دیده می‌شود. ( به شکل ۵ دقت کنید ) شبکه شما با یک علامت ضربدر قرمز مشخص شده است که کاملاً طبیعی است و جای هیچ نگرانی از بابت آن ضربدر قرمز نیست.

 

آموزش پیاده سازی انواع شبکه

حالا باید اتصال اینترنت را در شبکه به اشتراک گذاشت. توجه داشته باشید که این عمل بر روی کارت شبکه‌ای که به کانکشن اینترنت متصل است، انجام می‌شود و نه بر روی کارت شبکه بی‌سیم دستگاه.

برای اینکار مجدداً گزینه Network Connections را از کنترل پانل باز کرده و روی کارت شبکه‌ای که به کانکشن اینترنت متصل می‌باشد، کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید. در پنجره نمایان شده، برگه Advanced را انتخاب کرده و کادر “Allow Other Network Users to Connect …” را انتخاب کرده و کادر پایینی یعنی “Allow Other Network Users to Control …” را از حالت انتخاب خارج کنید. ( به شکل ۶ دقت کنید)

 

روش پیاده سازی شبکه محلی

دکمه OK را بزنید. حالا تحت نام کارت شبکه‌ای که به اینترنت متصل می‌باشد، عبارت “Shared” را می‌بینید. ( به شکل۷ دقت کنید. ) در عین حال هنوز اتصال کارت شبکه بی‌سیم شما به صورت “Not Connected” نمایان می‌باشد که این امر هم کاملاً طبیعی است. تنها در صورتیکه هر کامپیوتر دیگری به شبکه شما بپیوندد، این عبارت به “Connected” تغییر می‌کند

 

راه های پیاده سازی شبکه

حالا کامپیوتر میزبان بدرستی پیکربندی شده است و باید کامپیوترهای دیگر را برای استفاده از شبکه بی‌سیم پیکربندی کرد.

 

پیکربندی سایر کامپیوترها :

پیکربندی سایر کامپیوترها بسیار ساده می‌باشد و کافی است که مراحل زیر را دنبال کنید:
ـ اگر کامپیوتر میزبان را بدرستی پیکربندی کرده باشید، شبکه بی‌سیم شما در لیست شبکه‌های در دسترس تمام کامپیوترهایی که دارای کارت شبکه بی‌سیم می‌باشند، قرار  می‌گیرد. فقط کافیست که روی آیکون شبکه بی‌سیم واقع در نوار وظیفه کلیک کرده و یا روی آیکون  Wireless Network Connection در پنجره Network Connections در کنترل پانل دابل کلیک کنید تا لیست شبکه‌های بی‌سیم در دسترس را ببینید.

 همانگونه که در شکل ۸ مشخص شده است، امکان دارد که چندین شبکه بی‌سیم را ببینید. ( بقیه شبکه‌ها مربوط به شبکه‌های بی‌سیم اطراف شما می‌باشند و اینجاست که رمز گذاری داده‌ها اهمیت پیدا می‌کند. ) حال باید روی شبکه خودتان کلیک کنید

 بعد از دابل کلیک کردن بر روی نام شبکه مورد نظر، مطابق با شکل ۹ ویندوز کلید شبکه مذکور را از شما می‌خواهد( همان کلیدی که در مرحله ۴ وارد کردید)

بعد از این، از طریق اتصال اینترنت موجود بر روی کامپیوتر میزبان، به اینترنت دسترسی خواهید داشت. اگر تمام کارها را مطابق با مقاله انجام داده‌اید می‌توانید صحت آنها را از طریق باز کردنIE  و سر زدن به سایت www.IRtools4U.com بررسی کنید!
حالا روی کامپیوتر میزبان عبارت “Connected” برای ارتباط بی‌سیم ظاهر می‌شود. ( به شکل ۱۱ دقت نمایید. ) همانگونه که اشاره شد، تنها وقتی عبارت “Connected” در کامپیوترهای میزبان ظاهر می‌شود که حداقل یکی از کامیپوترهای دیگر به آن متصل شده باشند.

 برای اطمینان بیشتر، پیشنهاد می‌شود سایر شبکه‌هایی که در بخش “Preferred Networks” نمایان می‌شوند و مربوط به شبکه همسایگان گرامی می‌باشند را در تمام کامپیوترها حذف کنید.

حالا که شما اینترنت را در شبکه بی‌سیم خود به اشتراک گذاشته اید، می‌توانید شبکه را برای اشتراک چاپگرها و فایل‌ها هم پیکربندی کنید. نکته مهم آن است که فایل‌ها یا چاپگرها ( برخلاف اینترنت ) نیازی نیست که بر روی کامپیوتر میزبان قرار داشته باشند و می‌توانند روی هر کامپیوتری که در شبکه قرار دارد، باشند. ( هرچند بهتر است که چاپگرها روی کامپیوتر میزبان باشند، زیرا این کامپیوتر مجبور است که به خاطر تامین اینترنت برای سایرین، همیشه روشن باشد و درنتیجه چاپگر شما هم همیشه فعال خواهد بود. )
سخن پایانی
را‌ه‌اندازی شبکه بی‌سیم به صورت ad hoc یکی از روش‌های پر کاربرد در منازل و دفاتر اداری کوچک می‌باشد که با توجه به سادگی پیاده سازی آن، به راحتی توسط کاربران عادی قابل انجام است. لذا در صورتیکه نیاز به سرعت بالا در انتقال اطلاعات بین کامپیوترها ندارید، شک نکنید که بهترین گزینه همین روش ad hoc می‌باشد.

آخرین بازنگری در تاریخ شنبه, 22 آذر 1393 ساعت 01:51
ایران پلنز

ایران پلنز

E-mail: آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسکریپت دارید

مطالب مرتبط بر اساس برچسب ها

تماس با ما

Mobile: 0919 908 4504
Tel:۰۲۱ ۲۸۴۲ ۷۷۲۳
Te: ۰۲۱ ۲۸۴۲ ۶۳۸۳
مشاوره و فروش مهندس مهدی کاوه
Website: www.iraplans.ir

مقالات بخش آموزش های رایگان

اطلاع از قیمت محصول

برای اطلاع از قیمت محصول و سایر اطلاعات ایمیل و شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نمایید تا اطلاعات برای شما ارسال گردد

جهت استعلام قیمت پکیج ها تماس بگیرید.

و

آسان پرداخت کنید.

با

درگاه پرداخت آنلاین

 

تصاویری از نرم افزار آموزشی جدید

ورود کاربران

 

شما دوستان عزیز و گرامی برای مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر از پکیج های آموزشی پرشین میتوانید با شماره 09199084504 تماس حاصل نمایید و یا از طریق SMS برای اطلاع از نحوه خرید با ما در تماس باشید. گروه پرشین آموزش تولید کننده مجموعه نرم افزار های مولتی مدیای آموزش سیستم های امنیتی در ایران، هیچ شعبه و یا نمایندگی جهت فروش پکیج های آموزشی خود نداشته و پکیج های آموزشی پرشین تنها در این سایت با نشان و آرم پرشین آموزش عرضه خواهد شد. با تشکر و قدردانی از حمایت شما پکیج های آموزشی جدید در راه است و در سال هفتم آغاز بکار جهت استقبال شما عزیزان آموزش های  صنف سیستم های امنیتی را کاملتر از گذشته و سیستم کشان دلیوری پست جهت سهولت در خرید مشتریان مهیا خواهد شد. گـروه آمـوزشی پــرشین مهندس بـرق صنعتی مهـدی کـاوه

پخش دموی محصولات آموزشی

توجه نمایید؛ به منظور امکان استفاده دوستانی که با اینترنت کم سرعت متصل هستند، کیفیت و ظرفیت این دمو کاهش یافته است. کیفیت ویدیوهای داخل مجموعه HD می باشد.

برای دریافت دموی محصولات پرشین آموزش، فایل زیر را دانلود نمایید. ظرفیت فایل  48 مگابایت میباشد. 

دانلود فایل دموی تصویری پک های آموزشی پرشین

افراد آنلاین

ما 12 مهمان آنلاین داریم