You are here: خانه آموزش رایگان آموزش کنترل تردد و کنترل دسترسی آموزش نصب و راه اندازی انواع سیستم کنترل تردد هوشمند

 

جشنواره فروش پرشین آموزش


 

4 پکیج کامل شامل 20 دی وی دی، پنجاه گیگابابت با تخفیف ویژه فقط این هفته

 مهندس کاوه 09199084504

فروش ویژه پکیج های آموزش نصب دوربین مداربسته و شبکه، آموزش انتقال تصویر، آموزش نصب درب و کرکره های اتوماتیک، آموزش نصب اعلام حریق، آموزش نصب کنترل تردد

یکشنبه, 29 اردیبهشت 1392 ساعت 12:06

آموزش نصب و راه اندازی انواع سیستم کنترل تردد هوشمند

نوشته شده بوسیله ایران پلنز
به این مطلب رای دهید
(1 vote)

سیستم کنترل تردد هوشمند

 دانشگاه ها بزرگ هستند و سایت های مجتمع اغلب  به صدها در و تجهیزات تردد نیاز دارند . اما جدیدترین نسل محصولات کنترل تردد الکترونیکی می توانند انعطاف پذیری داشته و موارد مورد نیاز نصب این نوع درها را کنترل کنند .

حال امنیت افزوده بخشی از زندگی روزمره اکثر دانشگاه ه ا است و به هنگامی که صدها یا گاهی اوقات هزاران دانشجو ، پرسنل و  تجهیزات آنها به حفاظت در برابر خطر سرقت ، تخریب و دستیابی غیر مجاز نیاز دارند . سیستم کنترل تردد الکترونیکی نقش بسیار مهمی را ایفا می کند . برای ارائه ا ین خدمات و در عین حال تضمین یک محیط یادگیری متوازن و آزاد که فرد بتواند به نرمی در اطراف  پردیس دانشگاه حرکت کند یک سیستم امنیتی باید قادر باشد نیازهای فردی کاربران نهایی مختلف را اجرا و تامین کند تا امن ترین محیط ممکن را به وجود آورد .

 وقتی بحث مسائل ا منیتی پیش می اید ، آن وقت کنترل تردد به عنوان یک سیستم هوشمند ، بخش ضروری زندگی هر فرد در پردیس دانشگاه محسوب می شود . سیستم کنترل تردد ا هداف تشخیص هویت ، تضمین دارایی های ارزشمند  ، حفظ اطلاعات مهم و  حساس و تضمین امنیت  پرسنل را تامین می کند . بنابراین چرا کنترل تردد در پردیس های دا نشگاه به عنوان بخشی از ا منیت آنها مورد نیاز است ؟

به لحاظ سنتی دانشگاه ها مکان های بسیار آزاد و باز و دارای دانشجویان  ، پرسنل و بازدیدکنندگانی هستند که آزادانه در اطراف پردیس حرکت می کنند و در آ نجا آزادی حرکت امری مهم به شمار می رود . بنابراین  کنترل تردد معمولا برای  بسیاری از زمینه های جامع و  پویا مثل هویت پرسنل ( دانشجویان ، اساتید و کارکنان ) دسترسی به در و ساختمان ،ارتباطات ، امنیت بیومتریک ، دستیابی  به فناوری اطلاعات ، کامپیوتر و آزمایشگاه و امنیت و حفاظت دربرابر حریق یک عنوان جامع کاربردی می باشد . فوت و فن کار یافتن توازن میان حفظ آزادی حرکت و در عین حال حفاظت از افراد و کالاها از طریق استفاده از سیستم قفل بسیار انعطاف پذیر می باشد .

مسئله مهم امنیت تقریبا درهمه مکان های فرهنگی کنترل کلیدی است کاربران با استفاده از قفل ها و کلیدهای مکانیکی قدیمی که کنترل آن سخت و زمان بر بوده و تعویض آن در صورت عدم امنیت گران می باشد می توانند خودشان را از مشکلات احتمالی رها سازند . در این خصوص یک مشکل ویژه وجود دارد و آن اینکه  کلید های مکانیکی بدون پرسیدن هیچ سوالی به آسانی قفل را باز می کند .

بنابراین راه چاره چیست ؟ کنترل تردد به شکل سنتی اش ( سخت افزاری ) تنها یک پاسخ عملی برای تعدادی معدود از درها است چون پیچیدگی نصب و سیم کشی زیاد و تو در توی آن موجب افزایش هزینه اجتناب پذیر می گردد و به عنوان یک راه کار جایگزین  ، پردیس ها خواستار سیستمی هستند که بتواند تا حد امکان درهای زیادی را تحت پوشش قرار دهد یعنی برای مسکن دانشجویان ، درهای ورودی اصلی ، تسهیلات سخنرانی و بخش های دیگر پردیس و غیره اعمال می شود اما آنها خواستار این تجهیزات با قیمت مناسب  هستند چون ا ولویت اول آنها  جدای از مسائل امنیتی  همیشه سرمایه گذاری در منابع  آموزشی می باشد و خواهد بود .

مشخصه ها و فواید

مشخصه های ویژه ای که دانشگاه ها باید در یک سیستم  کنترل تردد مناسب به دنبال آن باشند چیست ؟ یکی از اهداف اصلی سیستم  کنترل تردد خوب همیشه کاهش زمان مورد نیاز برای کنترل آن بدون از بین رفتن امنیت ، کاربرد کنترل یا تغییر پ ذیری می باشد برای تحقق این امر ، بیشتر پردیس ها به یک سیستم نرم افزا ر مدیریت تردد مرکزی نیاز خواهند داشت که بتوانند فعالیت های مربوط به تردد را از محل های مختلف که همه درها به صورت آنلاین یا مستقل مجهزند کنترل کنند . این نرم افزار باید یک رابط گرافیکی کاربر (GUI) کاربرپسند داشته باشد تا آن را قادر سازد امنیت را در محوطه دانشگاه افزایش داده و در عین حال همان زمان ، زمان مدیریتی که برای اختصاص به آن مورد نیاز است را کاهش دهد . برخی  پردیس ها نیز به ادغام با سیستم های نرم افزاری دیگر یا  پایگاه های داده نیاز دارند و اخیرا کارت ها ی چند منظوره پردیس نیز بسیار معروف شدند .

اما کنترل تردد مستقل در ساده ترین شکلش دیگر کافی نیست حالا  اکثر  پردیس ها خواستار سیستمی هستند که بخشی از یک نرم افزار کاملا جامع را تشکیل دهد این زمانی مصداق پیدا می کند که شما اندازه برخی از نصب ها را بررسی کنید .

برخی از پردیس ها به خوبی سیستم دوربین مداربسته و امنیت محیطی می توانند به صورت دقیق هزاران در کنترل تردد بی سیم شبکه بندی شده داشته باشند که از تعداد زیادی از کاربران پشتیبانی می کنند اگر یک پردیس سعی نماید با استفاده از مدل های اولیه قفل های مستقل الکترونیکی ساده تر ( یا حتی از مدل های ارزان چینی موجود در بازار) درهای بسیاری را کنترل نماید . یک مدیر امنیتی باید به طرف هر یک از درها برود و شخصا کاربران را اضافه یا حذف کند یا هر بار آنها به  نیاز داشته باشند مقطع دسترسی یک کاربر را تغییردهند ، کاربر به آن شخص نیاز دارد تا برای پیکر بندی مجدد کارت دسترسی اش به اداره امنیتی گزارش بدهد. مسلما این روش نامناسب و غیر قابل قبول است به همین علت قفل های مستقل الکترونیک اولیه سعی داشتند تا در برابر قفل های مکانیکی که جایگزین آنها شدند مورد قبول واقع شوند . قفل های جدید مستقل بودند اما هنوز برنامه ریزی آنها باید با دست انجام شود بنابراین برای بسیاری از کاربران فواید کافی برای توجیه یک تغییر از قفل مکانیکی وجود نداشت آن با معرفی توسعه نرم افزار و قفل الکترونیکی جدید تغییر کرده است .

هم اکنون مستقل بودن نیز به معنای شبکه بندی شده می باشد نرم افزاری همچون شبکه های مجازی از شرکت هایی مثل سیستم های SALTO از راهکار هوش توزیعی استفاده می کند ، در جایی که از کارت خوان ها و کارت نویس های امن و نقاط خطرناک آن لاین استفاده زیادی می شود ، سیستم کنترل تردد به کاربران امکان می دهد تا در عین عدم نیاز به رفتن به پردیس برای به روز در آوری قفل ها با یک برنامه دستی همه تغییراتی را که می خواهد اعمال کنند این کار می تواند با گذاشتن یک میز و با فقط چند کلیک یک موس در کامپیوتر انجام شود .

چنین نرم افزاری نیز با قابلیت کنترل تا ۶۰۰۰۰ کاربر و ۶۰۰۰۰ در ، در یک سیستم واحد قوی می باشد و در صورت به خطر افتادن امنیت کلیدی نیازی به تعویض قفل ها نمی باشد . کارت ها به سادگی می توانند به روز در آیند ، محدود شوند یا از راه دور حدف شوند .

شرایط نصب

بنابراین با توجه به تمام موارد فوق الذکر ، پردیس ها به هنگام نصب یک سیستم کنترل تردد با چه مشکلات خاصی روبرو می شوند ؟ به لحاظ سخت افزاری ، متداول ترین مسئله متفاوت بودن هر در است اما چیزی که بیشتر پردیس ها می خواهد آن است که نصاب تا جای ممکن تغییر اندکی در ساختار فیزیکی در ایجاد کند .

بنابراین انتخاب یک متخصص کنترل تردد که مجموعه ای ازسیستم های مناسب برای انواع مختلف درها ، تنظیم الکترونیکی برای اکثر درها و استوانه های الکترونیکی برای درهای دیگر دارد امری مهم می باشد . به لحاظ نرم افزرای قبل از نصب بایستی تصمیماتی در مورد نحوه و محل کنترل سیستم اتخاذ گردد .

یک روش شناخته شده برای اعمال این ارم از طریق اپراتورهای اداری است . این موضعبه هر استاد در پردیس دانشگاه امکان می دهد تا شخصا درها و کاربران خودشان را مدیریت نموده و در عین حال درها و کاربران دیگر می توانند به طور همزمان با اساتید دیگر مثلا درهای ورودی اصلی و غیره سهیم باشند . این امر حداکثر امنیت را برای هر دانشکده با تناسب و تغییر پذیری کنترل مشترک نکات دسترسی اصلی تامین می کند .  به عنوان نمونه اکثر نصب ها ناشی از تصمیم گیری در مورد ارتقاء امنیت از سیستم مکانیکی به سیستم الکترونیکی است و این معمولا بدون نیاز به تغییر قفل ها و با حداقل مسائل نصب تحقق می یابد .

سیستم های کلیدی فقط  دسترسی بله یا خیر دارند . در کنترل دسترسی الکترونیکی شما می توانید امروز بلی را انتخاب کنید اما پس از ساعت ۶ فردا عصر گزینه نه را برگزینید و فقط بین ساعات ۱۰صبح تا ۱۲ ظهر روز شنبه ها در صورتی که مورد درخواست شما است می توانید دسترسی داشته باشید .

رویکرد های آتی

با تصمیم گیری در مورد ارتقاء از سیستم کلید مکانیکی به کنترل دسترسی الکترونیکی اکثر پردیس ها همانطور که برازنده وضعیت آموزششان است به سرعت یاد گرفته اند و حال خواستار سیستم های امنیتی اشان هستند که تضمین می کند سازندگان باید برای ارائه محصولات و قابلیت های نرم افزار جامع مورد نیاز خود در صورت برنده شدن این تجارت در این بازار نور آوری را حفظ نمایند .

تنها با گوش کردن است که سازندگان تلاش می کنند سیستم هایشان را حتی بهتر از آنچه مطابق نیازهای مشتریانشان است بسازند . این توسعه ها شامل سیستم های بی سیم WIFI است که جدیدا معرفی شده و اجرای فناوری NEC) ارتباط نزدیک میدان ) مدت ها قبل هستند که استفاده از تلفن های همراه را به عنوان وسایل دسترسی تعاملی فعال می سازند که در نهایت نیاز به کارت های دسترسی سنتی از بین می رود . این توسعه و توسعه های دیگر اثر بزرگی در کنترل تردد خواهد داشت که تضمین می کنند دسترسی هوشمند به پردیس یک آینده هیجان انگیز در پیش رو دارد .

آخرین بازنگری در تاریخ چهارشنبه, 12 آذر 1393 ساعت 18:11

تماس با ما

Mobile: 0919 908 4504
Tel:۰۲۱ ۲۸۴۲ ۷۷۲۳
Te: ۰۲۱ ۲۸۴۲ ۶۳۸۳
مشاوره و فروش مهندس مهدی کاوه
Website: www.iraplans.ir

مقالات بخش آموزش های رایگان

اطلاع از قیمت محصول

برای اطلاع از قیمت محصول و سایر اطلاعات ایمیل و شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نمایید تا اطلاعات برای شما ارسال گردد

جهت استعلام قیمت پکیج ها تماس بگیرید.

و

آسان پرداخت کنید.

با

درگاه پرداخت آنلاین

 

تصاویری از نرم افزار آموزشی جدید

ورود کاربران

 

شما دوستان عزیز و گرامی برای مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر از پکیج های آموزشی پرشین میتوانید با شماره 09199084504 تماس حاصل نمایید و یا از طریق SMS برای اطلاع از نحوه خرید با ما در تماس باشید. گروه پرشین آموزش تولید کننده مجموعه نرم افزار های مولتی مدیای آموزش سیستم های امنیتی در ایران، هیچ شعبه و یا نمایندگی جهت فروش پکیج های آموزشی خود نداشته و پکیج های آموزشی پرشین تنها در این سایت با نشان و آرم پرشین آموزش عرضه خواهد شد. با تشکر و قدردانی از حمایت شما پکیج های آموزشی جدید در راه است و در سال هفتم آغاز بکار جهت استقبال شما عزیزان آموزش های  صنف سیستم های امنیتی را کاملتر از گذشته و سیستم کشان دلیوری پست جهت سهولت در خرید مشتریان مهیا خواهد شد. گـروه آمـوزشی پــرشین مهندس بـرق صنعتی مهـدی کـاوه

پخش دموی محصولات آموزشی

توجه نمایید؛ به منظور امکان استفاده دوستانی که با اینترنت کم سرعت متصل هستند، کیفیت و ظرفیت این دمو کاهش یافته است. کیفیت ویدیوهای داخل مجموعه HD می باشد.

برای دریافت دموی محصولات پرشین آموزش، فایل زیر را دانلود نمایید. ظرفیت فایل  48 مگابایت میباشد. 

دانلود فایل دموی تصویری پک های آموزشی پرشین

افراد آنلاین

ما 16 مهمان آنلاین داریم