You are here: خانه آموزش رایگان آموزش کنترل تردد و کنترل دسترسی آموزش انواع سیستم کنترل دسترسی و کارت های حضور و غیاب

 

جشنواره فروش پرشین آموزش


 

4 پکیج کامل شامل 20 دی وی دی، پنجاه گیگابابت با تخفیف ویژه فقط این هفته

 مهندس کاوه 09199084504

فروش ویژه پکیج های آموزش نصب دوربین مداربسته و شبکه، آموزش انتقال تصویر، آموزش نصب درب و کرکره های اتوماتیک، آموزش نصب اعلام حریق، آموزش نصب کنترل تردد

سه شنبه, 07 خرداد 1392 ساعت 17:14

آموزش انواع سیستم کنترل دسترسی و کارت های حضور و غیاب

نوشته شده بوسیله ایران پلنز
به این مطلب رای دهید
(0 رای)

 کارت سیستم کنترل تردد

در سال‌های گذشته کارتی که برای سیستم‌های کنترل تردد سازندگان مختلف مورد استفاده قرار می‌گرفت، اختصاصی بود و سازندگان سعی داشتند بهره‌بردار را راضی کنند که کارت آنها از رقبایشان بهتر است و ویژگی‌های دیگر سیستم مثل کل هزینه و قابلیت اطمینان سیستم برایشان مهم نبود. اما امروزه سیستم‌های تمامی سازندگان می‌توانند با استفاده از اکثر فناوری‌های موجود کارت نصب شود.

کارت نوار مغناطیسی (Magnetic Card)

کارت با نوار مغناطیسی در حال حاضر یکی از شناسه‌های معتبر در سیستم‌های حفاظتی و امور مالی است. این کارت‌ها به‌آسانی با سیستم‌های حضور و غیاب هماهنگ شده و نیازی به تنظیم مجدد ندارند.

پس از اینکه کارت با نوار مغناطیسی از کارت‌خوان عبور داده شد، اطلاعات کدگذاری شده آن بازیابی شده و از طریق کارت‌خوان به سیستم کنترل تردد وارد می‌شود. این اطلاعات شامل کد بهره‌بردار،کد شرکت سازنده کارت و شماره کارت می‌باشد که کدهایی منحصر به فرد است.

مقیاس کیفیت در نوارهای مغناطیسی، میزان چسبندگی (Coercively) بر حسب استد (Ousted) است. هر چه میزان استد بیشتر باشد، مقاومت کارت در برابر سایش احتمالی بیشتر است. کارت‌های بانک دارای ۳۰۰ تا ۴۰۰ استد می باشند و نوار بسیار سبک قهوه‌ای رنگی دارند. کارت‌های امنیتی چسبندگی در حد ۴۰۰۰ استد و نوار مشکی رنگ دارند. کارت با چسبندگی بالا به سختی کپی‌برداری می‌شود و عموما حتی از روی عمد هم نمی‌توان آن را سایید.

کارت بدون تماس (Contact less Card)

کارت بدون تماس نمونه‌ای از خانواده کارت‌های مجاورتی (Proximity Cards) است که بدون تماس مستقیم با کارت‌خوان عمل می‌نمایند. این کارت از نمونه‌های مدرن در فناوری کارت می‌باشد که سازندگان بسیاری آنرا تولید نموده و رقابت در این حوزه موجب تبادل میان کارت‌ها و کارت‌خوان‌های سیستم‌های مختلف گردید.

کارت بدون تماس با فرکانس  ۱۲۵ KHZ کار می‌کند. با قرار دادن کارت در نزدیکی کارت‌خوان، انرژی از کارت‌خوان به مدار داخلی کارت ساطع می‌شود و کارت پالسی کم انرژی را که شامل کدهای خاصی است، تولید می‌نماید. بسته به انرژی یا اندازه کارت‌خوان، کارت از فاصله ۵ تا ۱۰۰ سانتیمتر قابل استفاده است.

در برخی از نمونه‌های این نوع کارت اطلاعات مربوط به سازنده و شماره کارت به‌طور ثابت نوشته شده و غیر قابل تغییر است و در نمونه‌های دیگر مقدار کمی اطلاعات در حد چند بایت قابل نوشتن بر روی کارت می‌باشد و بهره‌بردار می‌تواند براساس نیاز خود آنرا برنامه‌ریزی نماید. کپی کردن این کارت‌ها دشوار و تقریبا غیرممکن است.

کارت Mifare

با گسترش استفاده از کارت‌های الکترونیک کاربردهای متعددی برای این کارت‌ها ابداع شده و در حال تکمیل و توسعه می‌باشند. کاربردهای جدید نیازمند ذخیره اطلاعات بیشتری از صاحب کارت می‌باشد و همچنین مبادله این اطلاعات با کارت‌خوان می‌بایست با سرعت بیشتری انجام شود. بنابه‌این دلایل نسل جدیدی از کارت‌های مجاورتی به بازار عرضه شد که بافرکانس ۱۳٫۵۶ MHZ کار می‌کند و حافظه قابل برنامه‌ریزی در حد چند کیلوبایت بر روی آن پیش‌بینی شده است.کارت‌های Mifare نمونه متداول این محصولات هستند. به‌وسیله این کارت‌ها اطلاعات شخصی و کاری افراد نظیر اطلاعات پزشکی، مالی و اعتباری نیز در کارت قابل ذخیره‌سازی است و به‌این‌ترتیب با مطرح شدن هر کاربرد جدید می‌توان برنامه‌ریزی کارت‌ها را به‌گونه‌ای اصلاح نمود که افراد با کارت خود علاوه بر تردد در مجموعه، از کاربردهای جدید نیز با همان کارت استفاده نمایند. مبادله اطلاعات بین کارت Mifare و کارت‌خوان با رمزگذاری و روش‌های پیشرفته‌تر صورت می‌پذیرد به‌طوری‌که امکان جعل کارت یا تشخیص اطلاعات مبادله شده بین دستگاه‌ها بسیار کم خواهد بود. استفاده از این کارت‌ها به سرعت در حال گسترش می‌باشد.

کارت Wiegand

در حقیقت، Wiegand فناوری “مجاورت بسیار نزدیک” است. با عبور کارت از کارت‌خوان، سیم‌های ریز درون کارت اثر Wiegand درون کارت‌خوان تولید می‌کنند که موجب ایجاد بیت‌های داده می‌گردد. به‌علت وابستگی این فناوری به تماس، کارت و کارت‌خوان کاملا عایق‌بندی شده و مقاوم می‌باشند و از دوام بالایی برخوردارند.

با رواج کارت‌های wiegand، سازندگان کارت‌خوان‌ها دریافتند که برای مطابقت کارت‌ها با تمامی سیستم‌های اصلی در بازار، باید کارت‌خوان‌های خود را مطابق با wiegand نمایند.این طرح منجر به “واسط wiegand” گشت و مفهوم آن به صورت عملی توانایی انتخاب تقریبا تمامی انواع کارت‌خوان از سازندگان مختلف و ارتباط آن با تقریبا تمامی سیستم‌های کنترل را فراهم آورد. کپی کردن کارت‌های wiegand نیز بسیار دشوار می‌باشد.

روش‌های زیست‌سنجی (Biometrics)

هرگاه بهره‌بردار بخواهد دقیقا بداند که چه کسی به محوطه وارد شده است، سیستم‌های زیست‌سنجی بهترین و احتمالا تنها گزینه موجود است. با وجود کاهش قیمت‌ها در سال‌های اخیر، هنوز قیمت این سیستم بالاست. درمقایسه با سیستم‌های دیگر با قیمت‌های مشابه، برتری‌های امنیتی این سیستم بسیار بالاتر است.

عموما، سیستم‌های زیست‌سنجی دسترسی کندتری نسبت به سیستم‌های کارت‌خوان فراهم می‌کنند. مثلا برای ورود به پارکینگ و باز شدن درب، شبکیه چشم فرد باید اسکن شود و در صورت تایید اجازه ورود داده شود. تمامی سیستم‌های زیست‌سنجی احتیاج به روند ثبت‌نام دارند که شامل نمونه‌برداری‌های متعدد از کاربر و هماهنگ کردن آن نمونه با PIN یا شماره کارت تردد می‌باشد. وقتی کاربر مقابل اسکنر زیست‌سنجی قرار می‌گیرد، باید ابتدا PIN خود را وارد یا کارت خود را بزند. سپس سیستم بانک داده ثبت کاربر را جستجو و ورودی را با نمونه‌ای موجود مقایسه می‌کند. در حقیقت اسکنر دستگاه، مقایسه یک‌به‌یک انجام می‌دهد.

اساس کار تمامی سیستم‌هایی که در ذیل بررسی می‌شوند، یکسان است. انتخاب سیستم بستگی به شرایط کاربری دارد؛ برای مثال سیستم‌های صوتی در فضای باز عملکرد خوبی ندارد. قابلیت عبور، نوع کاربر و توانایی ارتباط با سیستم‌های کنترل تردد موجود یا ارائه شده را می‌توان از جمله عوامل دیگر بیان نمود.

آخرین بازنگری در تاریخ پنجشنبه, 13 آذر 1393 ساعت 01:08
مطالب بیشتری که در این بخش خواهید یافت: « آموزش فارسی نصب انواع راهبند ستونی و میله ای

تماس با ما

Mobile: 0919 908 4504
Tel:۰۲۱ ۲۸۴۲ ۷۷۲۳
Te: ۰۲۱ ۲۸۴۲ ۶۳۸۳
مشاوره و فروش مهندس مهدی کاوه
Website: www.iraplans.ir

مقالات بخش آموزش های رایگان

اطلاع از قیمت محصول

برای اطلاع از قیمت محصول و سایر اطلاعات ایمیل و شماره همراه خود را در کادر زیر وارد نمایید تا اطلاعات برای شما ارسال گردد

جهت استعلام قیمت پکیج ها تماس بگیرید.

و

آسان پرداخت کنید.

با

درگاه پرداخت آنلاین

 

تصاویری از نرم افزار آموزشی جدید

ورود کاربران

 

شما دوستان عزیز و گرامی برای مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر از پکیج های آموزشی پرشین میتوانید با شماره 09199084504 تماس حاصل نمایید و یا از طریق SMS برای اطلاع از نحوه خرید با ما در تماس باشید. گروه پرشین آموزش تولید کننده مجموعه نرم افزار های مولتی مدیای آموزش سیستم های امنیتی در ایران، هیچ شعبه و یا نمایندگی جهت فروش پکیج های آموزشی خود نداشته و پکیج های آموزشی پرشین تنها در این سایت با نشان و آرم پرشین آموزش عرضه خواهد شد. با تشکر و قدردانی از حمایت شما پکیج های آموزشی جدید در راه است و در سال هفتم آغاز بکار جهت استقبال شما عزیزان آموزش های  صنف سیستم های امنیتی را کاملتر از گذشته و سیستم کشان دلیوری پست جهت سهولت در خرید مشتریان مهیا خواهد شد. گـروه آمـوزشی پــرشین مهندس بـرق صنعتی مهـدی کـاوه

پخش دموی محصولات آموزشی

توجه نمایید؛ به منظور امکان استفاده دوستانی که با اینترنت کم سرعت متصل هستند، کیفیت و ظرفیت این دمو کاهش یافته است. کیفیت ویدیوهای داخل مجموعه HD می باشد.

برای دریافت دموی محصولات پرشین آموزش، فایل زیر را دانلود نمایید. ظرفیت فایل  48 مگابایت میباشد. 

دانلود فایل دموی تصویری پک های آموزشی پرشین

افراد آنلاین

ما 16 مهمان آنلاین داریم